top of page
MY BUTTON
aslıhan ispir yayvak

yüksek mimar . iç mimar

leed ap . breeam assessor

oğuzhan ispir

mimar

1985 yılında Ankara'da doğdu. Ted Ankara Koleji sıralarında geçirdiği yıllardan sonra 2006 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu.


Kanada Büyükelçiliği ve Ürdün Genel Kurmay Başkanlığı projelerinde görev aldıktan sonra  Pratt Institute School of Art and Design'da iç mimarlık üzerine master yapmak üzere New York'a gitti. Eş zamanlı olarak Skidmore Owings & Merrill'de çalıştı. Burada kaldığı sürede sürdürülebilirlik derslerinde asistanlık yaptı. 2009 yılında LEED AP, 2010 yılında BREEAM Assessor oldu. Çesitli üniversitelerde ve panellerde sürdürülebilirlik konusunda konuşmalar yaptı.


​Türkiye'ye döndükten sonra kısa bir süre MOB'da çalıştıktan sonra Varyap'ta çalışmaya başladı. Varyap Meridian, Metropol İstanbul, Varlıbaş AVM, Varyap Plaza gibi projelerde iş geliştirme, satış ofisi ve örnek daire tasarımı, ofis tasarımı, fuar standı tasarımı, katalog ve etkinlik hazırlanması gibi içinde tasarım geçen hemen her konuda görev aldı. Aynı zamanda Metropol İstanbul, Erzurum Hastanesi ve Pendik Plaza projelerinde LEED ve BREEAM danışmanlığı yaptı.

 

2012 yılından beri kurucusu olduğu SPR Tasarım'da mimarlık, iç mimarlık ve danışmanlık yapmaktadır. Metropol İstanbul Satış Ofisi, Ağaoğlu Ortaköy Misafirhanesi, Los Angeles Demirözü Evi ve Bodrum Yalıkavak Butik Otel gerçekleştirdiği projelerden bir kaçıdır.

1991 yılında İstanbul'da doğdu. Büyük Kolej'deki profesyonel yüzücülük hayatı geçirdiği sakatlık ardından sona erince kendini mimarlığa verdi.
 

Okan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık fakültesinde Mimarlık eğitimi aldı.


Mimarlar Odası ile, İstanbul'un ilk apartman projelerinin yapıldığı tarihi Kadıköy Yeldeğirmeni semtinin tarihi koruma, renovasyon ve çevre düzenlemesi projesinde görev aldı.


Dome Mimarlık'ta yurtiçi ve yurtdışı pek çok projede stajyer teknik ofis mimarı olarak çalıştı.


Daha sonra Varyap Meridian ve Metropol İstanbul projelerinde stajyer mimar olarak bulundu.

 

2012 yılından beri kurucusu olduğu SPR Tasarım'da mimarlık, iç mimarlık ve danışmanlık yapmaktadır. Metropol İstanbul Satış Ofisi, Ağaoğlu Ortaköy Misafirhanesi, Los Angeles Demirözü Evi ve Bodrum Yalıkavak Butik Otel gerçekleştirdiği projelerden bir kaçıdır.

oğuz ispir

inşaat mühendisi

şule ispir

mimar

1953 yılında Konya'da doğdu.1976'da İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra üç yıl süreyle çeşitli proje firmalarında çalıştı.


1979 yılında İbn-i Sina projesi ile girdiği Yüksel İnşaat'ta 2 yıl tatbikat mühendisi, 1 yıl şantiye şefi, 5 yıl proje müdürü, 4 yıl bölge müdürü, 18 yıl da genel müdür yardımcısı olarak toplam 30 yıl çalıştı. Akmerkez, Metrocity, Borsa, Almaty Financial District, Swissotel, Hyatt Regency, Radisson SAS, Amerikan büyükelçilikleri, Ürdün Genel Kurmay Başkanlığı yurtiçi ve yurtdışında tamamladığı sayısız prestijli projeden sadece bir kaçıdır.


2009 yılında Polimeks İnşaat A.Ş.'ye Genel Müdür olarak katıldı ve Nisan 2011'e kadar Türkmenistan'da bir çok projenin hayata geçmesinde katkıda bulundu.

Mayıs 2011'den itibaren kurucu ortaklarından olduğu aile şirketi İspirler İnşaat ve Ticaret A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi ve genel müdür olarak çalışıyor.

1957 yılında Turhal'da doğdu. Ted Ankara Koleji'ni bitirdikten sonra ADMMA (Gazi Üniversitesi) Mimarlık Fakültesi'nde Mimarlık eğitimi aldı.
1976 yılında stajyer olarak çalışmaya başladığı İbn-i Sina projesiyle tam 33 yılını geçirdiği Yüksel İnşaat'a girmiş oldu. Burada teknik ofiste shop drawing mimarı olarak çalıştıktan sonra 4.5 yıl süreyle merkezde ihale grubunda görev aldı.


TRT, Swissotel, Çırağan, Borsa, Ulus Parkı gibi projelerin yanısıra Özbekistan, Kazakistan, Ürdün, Libya, Ukrayna gibi ülkelerde 5 yıldızlı otel, banka, alışveriş merkezi, büyükelçilik (Amerikan, Japon, Fransız ve Türk), havaalanı, üniversite kampüsü ve genel kurmay başkanlığı (Ürdün) projelerinde tasarım, teknik ofis ve teknik satınalma gruplarında görev aldı.


Son 15 yılını teknik satınalma grup müdürü olarak geçirdi. Inter Continental, Hyatt Regency, Radisson SAS, Le Meridian, Kempinsky ve Swissotel çalıştığı otel gruplarından bazılarıdır. Mayıs 2011'den itibaren aile şirketi İspirler İnşaat ve Ticaret A.Ş.'de ortak ve mimari kordinator olarak çalışıyor.

bottom of page